OLED televizors
Kas ir OLED?
Ja jūs patērējāt laiku jauna televizora piemeklēšanai, aplūkojāt klēpjdatorus, jūs jau dzirdējāt, kas ir OLED. Bet tā plaša izplatība mūslaikos nebūt nenozīmē, ka to var tik viegli iegādāties. Tas kas tāda ir OLED TV tehnoloģija? Un kādēļ, kas nav mazsvarīgi, būtu jāpāriet uz OLED televizoru? OLED nozīmē «organiskā gaismu izstarojošā diode». Vienkāršāk izsakoties, tas ir attiecināms uz paneļa, kurš tiek pielietots OLED televizorā.
Minētajā panelī tiek atspoguļots viss, ko jūs varat redzēt uz ekrāna, bet, proti: attēlus, gaismu un krāsas, no kurām sastāv jūsu iecienītās filmas, šovi un spēles. Tieši šis OLED panelis izceļ OLED televizoru salīdzinājumā ar visiem citiem tehnoloģiju tipiem, kas ir pārstāvēti tirgū, tai skaitā KSL (katodstaru lampa), LED (gaismu izstarojošā diode), LCD (šķidro kristālu displeji) vai QLED (kvantu punkts).
Ekrāniem, kuri ir ražoti ar gaismas diožu lietošanu, svarīgākie izvēles kritēriji ir praktiski tādi paši, kā LED televizoriem: ekrāns, izšķiršanas spēja. Tā kā šī tipa modelis parasti ir attiecināms pie dārgo ierīču klases, tie visi ir aprīkoti ar Smart TV funkciju. Kas attiecas uz ražotāju kompānijām, to nemaz nav daudz. LG un Sony.
Galvenās OLED ekrāna priekšrocības:
1. Plats apskata leņķis;
2. Plāns korpuss;
3. Augsta energoefektivitāte;
4. Nepārspējams atsauces laiks;
5. Dziļa melnā krāsa un nepārspējama kontrastainība.
Vai OLED ir savas cenas vērts?
Ja jūs paskatīsieties attēlu uz OLED ekrāna un salīdzināsiet to ar cita veida televīzijas paneļu sniegtajiem attēliem, jūs pamanīsiet, ka to attēlus atšķir visai bāla melnā krāsa, bet, būdama atspoguļota košajos baltajos OLED paneļos, tās sniegs jums neticami košu kopējo attēlu.
LG un Panasonic, kā arī daudziem citiem OLED televizoru ražotājiem, kuri galvenokārt ir nedaudzu nozares pasaules līderu sekotāji, patīk lietot terminu «bezgalīgs kontrasts» tā apzīmēšanai, kā pašgaismojošie pikseļi pilnībā izslēdzas, atdarinot melno krāsu, deleģējot «absolūto» melno krāsu parastās vietā, kas apzīmē tikai to, ka tumšs var kļūt tikai viens pikselis, salīdzinot ar visspilgtāko pikseli uz ekrāna.