Televizori
Vēl pirms dažiem gadiem tika uzskatīts, ka televizoru ēra tuvojas beigām, taču pasaulē ir gandrīz 200 kompānijas, kas ražo televizorus, turklāt šobrīd televizors ir viena no pirktākajām elektroprecēm. Straujā tehnoloģiju attīstība veicinājusi ražotāju konkurenci, kā rezultātā izvēlēties piemērotāko ierīci kļūst arvien sarežģītāk, jo katru gadu tirgū parādās neskaitāmi jauni modeļi ar dažādām inovācijām.
Ekrāna izmērs un veids, energoefektivitātes klase, smart tv funkcija, ražotājs. Izvēloties televizoru, jāpievērš uzmanība daudz un dažādiem faktoriem. Vēlies iegādāties televizoru, taču uztraucies, ka apmaldīsies plašajā piedāvājumā? Mēs Tev palīdzēsim – esam izveidojuši ceļvedi, kurā apkopots svarīgākais, kas jāzina!
Ekrāna izmērs/Diagonāle - Kā izvēlēties piemērotāko?
TV ekrāna izmērs tiek izteikts diagonālē, kas tiek mērīta no viena augšējā stūra uz pretējo apakšējo stūri. Rezultātā tiek iegūtas collas, un visbiežāk sastopamais diagonāles garums ir
32 collas,
43 collas,
50 collas,
55 collas,
65 collas un
75 collas.
Protams, televizora ekrāna izmērs var būt arī mazāks vai lielāks - viss atkarīgs no situācijas.
Izvēloties, kāds ekrāna izmērs Tev nepieciešams, ņem vērā attālumu no televizora līdz vietai, no kuras to skatīsies (krēslu, dīvānu u.c.) Vislabākā skatīšanās pieredze tiek nodrošināta tad, kad TV ekrāns aizņem 40 grādu redzes loka. Lai aprēķinātu ideālo attālumu, ekrāna izmērs jāreizina ar 1,2. Lūk, aptuvens ceļvedis:
32" (81 cm)
43" (109 cm)
50" (127 cm)
55" (139 cm)
65" (164 cm)
75" (190 cm)
Plašāk izmantotās televizora ekrānu tehnoloģijas (LED, OLED, QLED, HDR)
Ekrāna veids ir viens no svarīgākajiem elementiem, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties televizoru - tas ietekmē ekrāna kvalitāti.
LED. Patiesais nosaukums ir LED LCD, kas saīsināts uz LED. Ekrāna izgaismošanai tiek izmantotas gaismas diodes, līdz ar to attēls ir nepilnīgs, kad tiek rādīta strauja kustība, tam nav izteikti melna krāsa. Šādi televizori pašreiz sastāda lielāko daļu tirgus.
OLED. Ekrāna izgaismošanai izmantotas organiskas gaismas diodes, līdz ar to attēls ir dzirdrāks un spilgtāks, arī melnais tonis ir izteiktāks. Tā kā tehnoloģijai nav nepieciešams atsevišķs gaismas avots, šādi televizori ir ļoti plāni.
QLED. Patiesais nosaukums ir Quantum dot LED, kas saīsināts uz QLED. Šī ir Samsung tehnoloģija, kurā ekrāna izgaismošanai izmantoti ''Kvantu punkti'', līdz ar to attēls ir reālistisks. Pašreiz šī tehnoloģija ir tikai Samsun televizoros, kuru ekrāna izmērs ir lielāks nekā 43 collas.
HDR. Patiesais nosaukums ir High Dynamic Range, kas apzīmē tehnoloģijas darbības būtību - augsts dinamiskais diapazons. Pašreiz televizoriem vēl joprojām ir dinamiskā diapazona metrika, kas tika radīta gandrīz pirms 40 gadiem. HDR nodrošina plašāku kontrasta diapazonu un krāsas, kas ļauj uz ekrāna izbaudīt maksimāli reālistisku attēlu.
Ņem vērā - jo spilgtāks ekrāns, jo vairāk elektroenerģijas televizors patērē, tādēļ attiecībā uz ekrāna tehnoloģiju jāņem vērā arī ierīces energoefektivitātes klase. Ekrāna apgaismojums ir jāpielāgo apkārtējai videi, gaišākā telpā tas jāpalielina, savukārt tumšākā jāsamazina. Televizorā var būt arī iebūvējams apkārtējā apgaismojuma līmeņa sensors, un šādu ierīču energoefektivitātes klase parasti ir zemāka, jo tās pielāgo spilgtumu automātiski.
Ekrāna izšķirtspēja: Full hd vai 4k vai 8k
Ekrāna izšķirtspēja ir pikseļu skaits, kas veido ekrāna attēlu. Viens pikselis sastāv no viena sīka punkta uz ekrāna - jo augstāka izšķirtspēja, jo pikseļi ir grūtāk saskatāmi, jo kvalitatīvāks attēls.
Dažādi TV modeļi šobrīd piedāvā arī vairākas ekrāna izšķirtspējas. Full hd ir aktuāla modeļiem līdz 32 collām, savukārt Ultra HD 4K ir aktuāla modeļiem no 43 collām. Pašreiz parādās arvien vairāk 4K izšķirtspējas satura, līdz ar to arī 4K televizori kļūst arvien populārāki, jo ļauj izbaudīt maksimālo iespējamo kvalitāti, skatīties filmas kā kinoteātrī. Šobrīd augstākais izšķirtspējas rādītājs ir 8K, kas aktuāls pašiem jaunākajiem TV modeļiem, taču jāņem vērā, ka lielākā daļa filmas vēl joprojām ir 4k.
Kas ir Smart TV?
Arvien vairāk cilvēku izvēlas iegādāties tieši SMART TV, kas piedāvā skatīties ne tikai tradicionālo televīziju, bet arī pieslēgt internetu, lejupielādēt dažādas aplikācijas, vienā ekrānā veikt vairākas darbības u.tml. SMART TV televizoriem ir dažādas platformas, kas katram ražotājam nedaudz atšķiras, taču kopumā tām visam ir viens mērķis - nodrošināt ērtāku lietošanu un plašāku saturu.
Bezvadu nākotne ir klāt - lai savienotu TV ar datoru, vairs nav nepieciešams hdmi, jo tas iespējams ar wifi. Tāpat SMART TV televizoriem ir speciālas viedtālruņu lietotnes, kuras izmantojot, iespējams izveidot savienojumu ar viedtālruni un otrādi, televizora saturu pārraidīt viedtālruņa ekrānā. Svarīgi - Lai Tu būtu drošs, ka ierīces ir savstarpēji savienojamas, pievērs uzmanību, lai SMART TV operētājsistēma atbalsta Tava viedtālruņa aplikācijas (Android vai iOS).
Popularākie televizori ražotāju zīmoli
Katram televizora zīmolam ir savas priekšrocības un trūkumi, un tas, kāda zīmola ierīce ir labākā, galvenokārt atkarīgs no vēlmēm un vajadzībām. Daudzi uzskata - jo zināmāks zīmols, jo kvalitatīvāka tā ierīce, taču tas tā nav vienmēr. Lai uzzinātu vairāk par dažādiem ražotājiem, vari apskatīt interneta atsauksmes, taču, ja meklē kādu konkrētu funkciju, apskati televizoru specifikācijas.
Populārākie un iecienītākie televizori ir LG, PHILIPS, SAMSUNG un SONY. Šo ražotāju piedāvājumā ir gan televizori ar SMART TV, gan klasiskie televizori. Ja bez kvalitatīva attēla vēlies baudīt arī augstas kvalitātes skaņu, izvēlies Samsung vai Sony!
Taupi savu laiku un iepērcies interneta veikalā Kimko.lv! Interneta veikals Kimko.lv piedāvā televizorus plašā izvēlē ikviena gaumei. Veiksmīgu iepirkšanos!