USB zibatmiņas ierīce ir mazākā un pieejamākā datu glabāšanas ierīce, kas ir saderīga gandrīz ar visiem datoriem un klēpjdatoriem. Veikalos ir pieejami simtiem dažādu variantu - kā neapmaldīties? Lai izvairītos no neskaidrībām, pārliecinieties, vai esat skaidri apzinājies, kādam nolūkam jums ir nepieciešams zibatmiņas zibatmiņa disks. Šeit ir ceļvedis par svarīgākajiem kritērijiem, pēc kuriem to izvēlēties.
USB standarts
Viens no galvenajiem jebkuras USB ierīces, tostarp zibatmiņas diska, parametriem ir interfeisa standarts. Tas nosaka maksimālo iespējamo datu lasīšanas un rakstīšanas ātrumu. Jūs varat sastapties ar šāda veida produktiem:
- 2.0 ir vecais standarts, kura lasīšanas/rakstīšanas ātrums ir līdz 60/25 Mbit/s. Lielākā daļa klēpjdatoru un sistēmbloku joprojām ir aprīkoti ar 2.0 pieslēgvietām, tāpēc tās tiek uzskatītas par visizplatītākajām.
- 3.0 ir viens no jaunākajiem standartiem, kura lasīšanas/rakstīšanas ātrums ir 420/380 MB/s. Atpakaļēji saderīgs ar 2.0 versiju. Parasti trešās paaudzes porti ir zilā vai sarkanā krāsā.
Tomēr jaunākā 2019. gada USB-IF organizācijas standartizācija ir radījusi zināmu neskaidrību. USB 3.1 Gen 1 un USB 3.1 Gen 2, kā arī USB 3.2 tagad ir oficiāli pieejami tirgū. Patiesībā tie visi ir trešās paaudzes apakšstandarti, taču ar zināmiem ierobežojumiem:
USB 3.1 Gen 1 = USB 3.2 Gen 1 = USB 3.0 (līdz 5 Gbps);
USB 3.1 Gen 2 = USB 3.2 Gen 2 = USB 3.0 dubultā (līdz 10 Gbps).
Dubultais USB 3.0, lai gan nodrošina lielākus ātrumus, galvenokārt tiek izmantots pamatplatēs SATA disku pieslēgšanai vai ārējos diskdziņos ar reāliem ātrumiem līdz 900 MB/s, un nav atrodams parastos zibatmiņas diskdziņos.
Neatkarīgi no tā, kādu USB standartu iegādājaties, jums jāsaprot, ka optimizēts lasīšanas un rakstīšanas ātrums būs iespējams tikai tad, ja tas būs pieslēgts atbilstošajam pieslēgvietai. Savienojot 3.0 ar 2.0, veiktspēja būs nedaudz labāka, taču ne tik laba kā tad, ja ierīce ir savienota ar vietējo 3.0 savienotāju.
Atmiņas apjoms
Izvēloties flash atmiņu, lielākā daļa no mums pievērš uzmanību tikai šim parametram. Sākumā sāk darboties alkatība - jūs vēlaties to, kam ir vislielākā glabāšanas ietilpība. Mūsdienās ir pieejami zibatmiņas diski no 4 GB līdz 2 TB. Pēdējie joprojām ir retums, jo to cena un nepieciešamība pēc šāda apjoma ir nepietiekama. Visus zibatmiņas diskus var aptuveni iedalīt vairākās grupās:
4-8 GB - budžeta, bet neliela apjoma zibatmiņas ierīces, kas galvenokārt nepieciešamas dokumentu drukāšanai skolā un darbā;
16-64 GB - par pieņemamu cenu, bet ar plašāku pielietojumu iespēju;
128 GB un vairāk - augstas izmaksas, bet nepieciešamas noteiktiem mērķiem. Ja budžets atļauj, varat droši izvēlēties šo iespēju.
Svarīgākais ir saprast, ka liels apjoms ne vienmēr ir pamatots un nemaz nav sinonīms kvalitātei un veiktspējai.