Kā izvēlēties datora vai klēpjdatora cieto disku
Kāda ietilpība ir pietiekama un kādas funkcijas jums būtu jāizvēlas? Uzziniet vairāk mūsu atlases rokasgrāmatā.
Cietais disks ir mūsdienās vispopulārākā datu glabāšanas ierīce. Tās galvenās priekšrocības salīdzinājumā ar konkurentiem ir: liela jauda un zema cena. Lai gan ātrie SSD diski strauji attīstās, tie joprojām ir pārāk dārgi lieliem apjomiem. Tāpēc tradicionālos cietos diskus vēl nenorakstiet. Lūk, uz ko jāpievērš uzmanība, to izvēloties.
Vai ražotājam ir nozīme?
Agrāk informācija nebija tik viegli pieejama, un sīkrīku tehnoloģijas dažādos uzņēmumos varēja būt ļoti atšķirīgas. Tomēr mūsdienu pasaulē zīmoli konkurē savā starpā un ražo līdzīgus produktus. Tāpēc, mūsuprāt, nav tik svarīgi, kuru ražotāju izvēlaties: Seagate, WD vai Toshiba. Mums ir pieredze ar dažādiem zīmoliem, un tie visi ir cietuši neveiksmi, taču mums ir grūti izcelt neveiksminiekus.
Viens no populārākajiem cieto disku ražotājiem joprojām ir Seagate. Gandrīz visu pašreizējo modeļu vidējais klientu vērtējums ir 4,5.
Formas faktors
Šeit nav daudz iespēju - 2,5 un 3,5 collas. Portatīvo datoru īpašniekiem vienkārši nav izvēles: parasti portatīvajiem datoriem ir piemēroti tikai 2,5" cietie diski. Personālajā datorā teorētiski var uzstādīt jebkuru, taču arī šie cietie diski visbiežāk ir 3,5 collu. Kaut vai tikai tāpēc, ka tie parasti maksā mazāk par vienu atmiņas vienību nekā 2,5" diski.
Disku kapacitāte
Tas, iespējams, ir galvenais apsvērums. 500 GB un 1 TB diski galvenokārt ir piemēroti biroja datoriem. Taču, ja esat aktīvs lietotājs, kas regulāri lejupielādē filmas un instalē spēles, mēs iesakām pievērst uzmanību modeļiem ar 2 Tb vai lielāku ietilpību. Kāpēc ne 1? Tas ir vienkārši: dažas mūsdienu AAA spēles aizņem 200-250 GB. Četras spēles, un jūsu cietais disks ir pilns.
Ņemot vērā pašreizējo realitāti, tendence palielināt cietā diska vietu nekur nepazudīs un tuvākajos gados tikai paātrināsies. Grafika kļūst arvien labāka, izšķirtspēja - augstāka, spēļu pasaules - lielākas. Tādējādi izrādās, ka vienu terabaitu patērē burtiski pāris projekti.
Datu glabāšanai (piemēram, rezerves kopijām vai profesionāliem foto un video arhīviem) izvēlieties vismaz 4 terabaitu cieto disku. Versijas ar 6 TB vai vairāk joprojām ir dārgas (rēķinot 1 TB atmiņas).
Griešanās ātrums
Tas ir galvenais parametrs, kas visvairāk ietekmē cietā diska ātruma veiktspēju. Mūsdienās ir divi galvenie cieto disku veidi: 5400rpm un 7200rpm. Ir modeļi ar līdz pat 15 000 apgriezieniem minūtē, taču tie ir ļoti dārgi un reti pieejami.
Mēs iesakām izmantot 7200rpm disku, jo tas ir vidēji 1,5 reizes ātrāks par 5400rpm disku. Tomēr 5400 apgriezienu minūtē ātrums ir piemērotāks klēpjdatoram, jo tas mazāk uzkarst un rada mazāku vibrāciju. Turklāt cietie diski ar mazāku ātrumu tiek uzskatīti par uzticamākiem, jo to komponentu nodilums ir mazāks.
Specializācija
Šķiet, ka cietie diski ir vienādi, proti, tajos var ierakstīt jebkāda veida datus. Taču ir arī specializēti risinājumi, jo īpaši izmantošanai novērošanas sistēmās, serveros un RAID masīvos. Ar ko tie atšķiras no parastajiem cietajiem diskiem? to gatavība precīziem apstākļiem, kādos tiem būs jādarbojas. Piemēram, videonovērošanas cietie diski ir paredzēti darbam 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā ar pastāvīgu slodzi. Tie parasti ir izturīgāki un ilgāk kalpo.
Kešatmiņas lielums (buferatmiņa).
Daudzi lietotāji uzskata, ka cietā diska ātrums ir atkarīgs tikai no 1. līmeņa kešatmiņas lieluma, taču tā nav taisnība. Ātruma veiktspēja ir vairāku parametru kumulatīvs rezultāts. Kešatmiņa ir tikai neliels nodalījums ar lielu datu pārsūtīšanas ātrumu. Jā, tas paātrina cietā diska darbību, taču tikai nedaudz un ne visās operācijās.
Tāpēc vispirms nav jāpievērš uzmanība kešatmiņas lielumam. Parasti, jo lielāks, jo labāks, taču dažkārt kešatmiņas lielums ir atkarīgs no cietā diska lieluma. Svarīga loma ir arī programmatūras optimizācijai, par kuru informāciju ir gandrīz neiespējami atrast. Bieži vien cietie diski ar lielāku buferi ir serveru risinājumi, kas vienlaikus var zaudēt ātrumu līdzīgiem modeļiem un a priori izmaksāt dārgāk par tiem.
Kādas ir citas iespējas?
Tie, kuri nevēlas samierināties ar cieto disku disku lēno ātrumu salīdzinājumā ar SSD diskiem, var izmantot hibrīd diskus (SSHD), kuros apvienota cieto disku glabāšanas tehnoloģija un NAND atmiņa. Šie risinājumi ir dārgāki nekā klasiskie cietie diski, taču ir ievērojami ātrāki.
Dažos gadījumos var būt lietderīgi izmantot nevis iekšējo, bet gan ārējo cieto disku. To var izmantot kā dublējumglabāšanas krātuvi: vajadzības gadījumā pievienojiet to un uzglabājiet citā telpā.